close
تبلیغات در اینترنت
راهنمای خرید ساز

گیتارستان

راهنمای خرید ساز

خرید ساز,شروع موسیقی,گیتار,پیانو,ویولون,ساز مناسب من,گیتاریست,موسیقی غرب,موسیقی,

یکی از بزرگترین چالش هایی که همه ی ما با آن روبرو هستیم ، انتخاب در زندگی است.اگر به موسیقی علاقه دارید و دلتان میخواهد که یک ساز را دنبال کنید ، مطمئنم بارها و بارها ، به انتخاب سازهای متفاوتی فکر کرده اید و در خرید ساز بسیار سردرگم شده اید و مدام به صفحه ی سایت های متفاوتی سر زده اید و از همه ی سازها هم تقریبا خوشتان می آید . این تنها مشکل شما نیست ، حتی اگر پای داستان انتخاب ساز توسط بزرگان موسیقی هم بنشینید ، در می یابید که این قضیه ی انتخاب ساز سری دراز دارد و هر کسی که دلش خواسته است وارد…

راهنمای خرید ساز

گیتارستان

راهنمای خرید ساز دانلود کاور با اندازه اصلی
توضیحات :

یکی از بزرگترین چالش هایی که همه ی ما با آن روبرو هستیم ، انتخاب در زندگی است.اگر به موسیقی علاقه دارید و دلتان میخواهد که یک ساز را دنبال کنید ، مطمئنم بارها و بارها ، به انتخاب سازهای متفاوتی فکر کرده اید و در خرید ساز بسیار سردرگم شده اید و مدام به صفحه ی سایت های متفاوتی سر زده اید و از همه ی سازها هم تقریبا خوشتان می آید . این تنها مشکل شما نیست ، حتی اگر پای داستان انتخاب ساز توسط بزرگان موسیقی هم بنشینید ، در می یابید که این قضیه ی انتخاب ساز سری دراز دارد و هر کسی که دلش خواسته است وارد… ادامه متن

یکی از بزرگترین چالش هایی که همه ی ما با آن روبرو هستیم ، انتخاب در زندگی است.اگر به موسیقی علاقه دارید و دلتان میخواهد که یک ساز را دنبال کنید ، مطمئنم بارها و بارها ، به انتخاب سازهای متفاوتی فکر کرده اید و در خرید ساز بسیار سردرگم شده اید و مدام به صفحه ی سایت های متفاوتی سر زده اید و از همه ی سازها هم تقریبا خوشتان می آید . این تنها مشکل شما نیست ، حتی اگر پای داستان انتخاب ساز توسط بزرگان موسیقی هم بنشینید ، در می یابید که این قضیه ی انتخاب ساز سری دراز دارد و هر کسی که دلش خواسته است وارد موسیقی بشود ، مدت های زیادی با این قضیه دست و پنجه نرم کرده است.

خب در این مطلب ، قصد ما نیز همین است که شما را کمی راهنمایی کنیم تا بتوانید ، ساز مناسب خودتان را پیدا کنید.طبیعتا علاقه ی شما حرف اول را میزند ، اما لازم است که بدانید ، تنها قضیه ی علاقه داشتن به یک ساز نمی تواند شما را در مسیر یادگیری موسیقی قرار دهد ، بلکه شما باید مسائل دیگری را هم در نظر یگیرید.

آنچه ابتدا بدان خواهیم پرداخت مروری بر انواع سازهای موسیقی است ، این کار را بدان جهت میکنیم که شما با یک لیست از سازهایی که احتمالا در ذهن هر فردی ، شکل گرفته است ، آشنا شوید.در واقع شناخت سازها ، یکی از راه هایی است که می تواند شما را برای رسیدن به ساز مورد علاقه ی تان ، کمک کند.پس با گیتارستان همراه باشید ، تا مروری بر انواع سازها داشته باشیم.

پیانو ، مادر سازها

piano

پیانو

پیانو همیشه اولین انتخاب هر فردی برای یادگیری موسیقی است. البته این را هم باید عرض کنم ، که یادگیری موسیقی ، بسیار به مسائلی از قبیل جغرافیا و فرهنگ ، بستگی دارد.اما پیانو بنا بر اینکه بسیار در همه ی فرهنگ ها رسوخ کرده است و از طرفی نیز به عنوان یک ساز مجلل از او یاد می شود ، بیشتر افراد میل به یادگیری آن دارند.

از سویی دیگر نیز بسیاری از خانواده ها ، هنگامی که قرار است فرزندانشان را به کلاس موسیقی بفرستند ، پیانوجز اولین انتخاب های انان است.یکی دیگر از دلایلی که پیانو بسیار مورد توجه است ، ذکر این نکته است ، که عمدتا سازها برای خود یک سن و سالی هم قائل هستند و گروه سنی ، خاصی دنبال آن ساز می روند ، از این رو باید گفت پیانو به علت اینکه سن وسال نمی شناسد ، یکی از سازهایی است که به شدت مورد استقبال است.پیانو نیز به فراخور ، انواع و اقسام خود دارای کیفیت های متفاوت است و می تواند قشر عظیمی از مردم را به خود جذب کند.

گیتار ، همه ی سبک ها و همه ی سلیقه ها

guitar

گیتار

گیتار ، یکی از سازهایی است که برای یادگیری آن سر و دست می شکنند. گیتار ، ساز بسیار محبوبی است و اکثر نوجوان ها و جوان ها بسیار به آن گرایش دارند. دلیل این گرایش هم این است ، که گیتار می تواند تمام نیازهای آنان را بر آورده کند. هر سبک سازی که مایل باشید بزنید و هر نوع سلیقه ای را گیتار شامل میشود. جز معدود سازهایی است که محدودیت یادگیری ندارد و هزینه ی بالایی هم روی دست آدم نمی گذارد . از سبک متال تا کلاسیک همه را پشتیبانی می کند و همه جا  و هر زمان در کنار شماست. گیتار سازی است که عمدتا به دلیل همه گیر بودنش ، می تواند گزینه ی اول بسیاری از جوانان باشد.پس گیتار را نیز همین الان به لیست خود اضافه کنید.

ویولن ، همیشه ماندگار و باوقار

Violin

ویولن

شاید بارها این صحنه را دیده اید که گروهی از ویولنیست ها در ارکستری ، بطور منظم با هم آرشه می کشند و یا یک سولیست ویولن بر روی صحنه ای می تواند با اجرای چند نت و بازی با بدنش ، روح و روان شما را تسخیر کند. این ها همه صحبت از سازی است به نام ویولن که در دنیا به وقار و کلاسیک بودن از آن یاد میشود. یکی دیگر از سازهایی که یادگیری ان بسیار هوادار دارد ، ساز ویولن است. ویولن بخاطر ظاهر زیبایش و اندازه مناسبش و صد البته صدا دهی بی نظیرش ، خواهان زیادی دارد. عمده ی خانم ها علاقمند به یادگیری ویولن هستند و عمده ی کودکان نیز با ویولن موسیقی را شروع می کنند .

اما این را هم نباید از خاطر ببریم که آغاز ویولن و عشق و علاقه ی به آن تنها اول راه است و ویولن نیز به مثابه همه ی دیگر سازهایی که تا به الان از آن یاد بردیم سختی های بسیاری را دارد.

سازهای بادی ؛ به لطافت باد

Wind instruments

ساز های بادی

سازهای بادی ، از دیگر سازهایی است که هر چند این روزها ، افراد کمی گرایش به یادگیری آن دارند اما باید گفت همچنان در لیست سازهای برتر و همچنین لیست سازهای مورد علاقه ی هنرجویان است.سازهای بادی نیز ، با صدادهی الهام گرفته از طبیعت از جمله سازهایی هستند که قدرت مانور بسیار بالایی در ارکسترها و تکنوازی ها دارند و نه تنها بعنوان یک ساز مکمل ، بلکه بعنوان یک ساز بنیادی نیز می توان از آنها یاد کرد. عمده ی مخاطب این سازها ، خانم ها هستند و این راه هم باید ذکر کرد که این ساز ، به مثابه هر ساز دیگری ، شرایط فیزیکی خاصی را برای نوازندگی می طلبد که باید به آن نیز توجه کرد.

سازهای کوبه ای ؛ دنیای ریتم

Percussion instruments

ساز های کوبه ای

ریتم ، پایه و اساس موسیقی است ، شاید این عادت همه ی ما هواداران موسیقی باشد که وقتی موسیقی گوش میدهیم با دست هایمان ریتم آهنگ را روی فرمان ماشین یا حتی روی دسته ی مبل یا صندلی ، اجرا کنیم. حال بعضی ها هستند که بشدت ، این ریتم بر روی آن ها تاثیر می گذارد و آنها عاشق موسیقی ریتمیک هستند و دوست دارند که همیشه در حال نوازندگی ریتم باشند. یقینا پیشنهاد اصلی همه ی علاقمندان به موسیقی ، به این افراد رفتن دنبال سازهای کوبه ای است .

چرا که هیجان و انرژی نهفته شده از لحاظ ریتم را در آنان ارضا می کند. از سویی دیگر ، در کشورهایی که پایه ی موسیقیشان بر اساس سنت ها و اصول شکل گرفته شده است ، نظیر موسیقی ایرانی و موسیقی اصیل اروپایی و غرب ، ریتم و درک ریتم بعنوان پایه ی موسیقی به آن نگاه می شود و عمدتا هر هنرجویی که وارد آموزشگاه های موسیقی میشود ، اولین توصیه به او یادگیری ساز کوبه ای برای درک ریتم است.اما در موسیقی مدرن ، معتقد بر آنند که ریتم را نیز می توان کنار سازهای ملودیک نیز آموزش داد. این کاملا بر حسب استعداد شما معیاربندی میشود ، اگر شما فردی با استعداد در فضای موسیقی هستید ، این بسته به انتخاب شما می تواند ،آغاز موسیقیتان با ساز ریتمیک و یا با ساز ملودیک شکل گیرد.

سازهای زهی – زخمه ای ، تنوع شرقی

String instruments

ساز های زهی

سازهای زهی زخمه ای زیادی در دنیای موسیقی ، وجود دارد . اغلب ناشناخته اند و دیگر آنچنان که باید و شاید در ارکسترها هم از آنان استفاده نمی شود ، بلکه شاید در جشنواره های موسیقی و مکان هایی که موسیقی ملل در آن یافت میشود ، بتوان ردی از این موسیقی ها یافت.چرا که اغلب دیگر به فراموشی سپرده شده اند . اما همچنان بنا بر قاعده ای که در بالا گفتم ، بنا بر مقتضیات فرهنگی ، در بسیاری از کشورها ، همچنان سازهای اصلی آنان و ارکسترهای متشکل از سازهای ملی آنان بر مبنای این سازهای زهی زخمه ای است ، یکی از کشورهایی که بسیار در آن سازهای زهی زخمه ای رونق دارد ، کشور عزیزمان ایران است.

سازی مثل تار ، که یک ساز اصیل ایرانی نیز هست ، در کشور ما در صدر همه ی گروه های موسیقی و بعنوان ساز محوری فعالیت می کند. یا کشور هند ، با ” سی تار” ، در اکثر محافل موسیقی ظاهر می شود.

البته هر کدام از این سازها که در بالا نام بردیم ، برای خود شاخه هایی دارند و هر کدام از این شاخه ها نیز ، ویژگی های خودشان را دارا هستند. همانطور که پیش تر به شما گفتیم ، هدف ما تنها ارائه ی لیستی از سازهای معمول برای انتخاب صحیح شما از ساز دلخواهتان است. خب حالا که با لیست سازها آشنا شدیم ، بهتر است که به روش های انتخاب ساز سری بزنیم و هر چه زودتر تصمیمان را برای انتخاب ساز قطعی کنیم :

۱- همه ی ساز های مورد علاقه ی تان را امتحان کنید.

اگر نگاهی به اطرافتان بیاندازید ، بسیاری از آشنایان و دوستان خود را می بینید ، که یک ساز در خانه ی شان دارند و چند قطعه ای بلدند با آن بنوازند و دیگر آن را کنار گذاشته اند و سالهای سالست که دیگر سراغ سازشان هم نرفته اند.این اشتباه خیلی همه گیر است. بطوری که اکثر آنهایی که موسیقی شروع می کنند ، بعد از مدتی سازشان را رها می کنند ، یا احساس می کنند سازشان بدردشان نمی خورد و باید ساز دیگری را برای نوازندگی انتخاب کنند. این گونه افراد ، برای ترک ساز خود طبیعتا دلایل مختلفی دارند اما یکی از دلایل آن می تواند این باشد که به نحوی با همه ی سازها آشنایی نداشته اند.برای این کار چند راه حل وجود دارد که میتوانید با ان ها از پیش آمدن این مشکل جلوگیری کنید :

  1. از آموزشگاه های موسیقی کمک بگیرید : هر آموزشگاه موسیقی به نحوی دوست دارد که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. یکی از راه های جذب آنان برگزاری دوره های آشنایی با ساز است.شما می توانید بروید و سازهای مختلف را در دست بگیرید ، گاهی ممکن است در رویایتان با تکان دادن دستتان به شکل نوازندگان بزرگ ، قطعات دلخواهتان را نواخته باشید اما در واقعیت هم آن را بسنجید ، یقینا اینطور نیست.شما با این کار حتی می توایند ببیند که اصلا از شکل یا فرم یک ساز خوشتان می آید یا نه.از آموزشگاه های موسیقی کمک بگیرید ، یقینا آنان به شما کمک گران بهایی خواهند کرد.
  2. از فروشگاه های موسیقی کمک بگیرید : فروشگاه های موسیقی ، مطمئنا برای علاقمند سازی و فروش اجناسشان هم که شده ، سازهایشان را در اختیار شما قرار می دهند که با آن بنوازید. می توانید بروید و از انان حتی درباره ی مراحل یادگیری این ساز و حتی اساتید خوب آن در منطقه و محله ی خودتان هم پرس و جو کنید.اینگونه می توانید ، میل به دست گرفتن ساز را نیز در خود کنترل کنید چون بسیاری از هنرجویان موسیقی هستند که تنها آرزوی دست گرفتن ساز را بطور تفریحی دارند و میل اصلیشان یادگیری ساز نیست.در مقابل کسانی هستند که دغدغه شان موسیقی است.با این روش هر دو قشر می توانند از این امکان استفاده کنند.
  3. از متخصصین کمک بگیرید : اینروزها دیگر برای پیدا کردن یک استاد موسیقی نیازی نیست به او نامه بزنید یا از شهری به شهر دیگر سفر کنید.به راحتی می توانید با یک ایمیل با او قرار ملاقاتی تنظیم کنید و با او دیدار کنید و در مورد سازی که انتخاب کرده اید ، با او صحبت کنید.بعضی از علاقمندان به یک ساز ، با شنیدن صدای خام ( بدون افکت گذاری) یک ساز ، از انتخاب آن منصرف میشوند ، وقت آن است که بروید و همه ی این گزینه های بالا را تا حد امکان کنترل کنید.

۲- ابزارهایتان را برای رسیدن به هدف ، بسنجید

یکی از مهم ترین مسائل برای انتخاب یک ساز موسیقی ، بررسی هدف است.باید ببینید دقیقا ، چه هدفی را دنبال می کنید ، آیا تنها بدنبال این هستید که موسیقی را به عنوان یک تفریح یاد بگیرید و یا اینکه دوست دارید آن را برای حرفه ای شدن بیاموزید. این ها مسائل مهمی است که باید در هر زمان به آن توجه کنید. بعد از تعیین هدف ، باید توجه کنید که ابزار های لازم آیا برای رسیدن به هدف را دارید یا خیر . بعنوان مثال : اگر یک خانم هستید و میخواهید یک نوازنده ی ارکستر شوید ، باید بسنجید که آیا این امکان در محیط فرهنگی زندگی شما وجود دارد یا خیر. یا اگر یک ساز غربی یاد میگیرید باید ببینید که ایا در کشور شما ،ارکستری با سازبندی غربی وجود دارد یا خیر؟ برای حل این مشکل چند راه حل وجود دارد :

  • راه حل نخست ، آن است که هدف خود را در تمامی مسیر مشخص کنید: برای خود تعیین کنید که قصد آغاز موسیقی از آموزشگاه را دارید؟ یا که می خواهید وارد هنرستان موسیقی بشوید. این بسیار به شما کمک می کند که راه خود را تعیین کنید.
  • به ارکسترها و سالن های موسیقی سر بزنید : هر چه شما بیشتر با موسیقی درگیر باشید ، انتخاب های متعددی روبرویتان قرار خواهد گرفت.با همه ی انتخاب ها سر و کله بزنید ، تا ببینید بهترین راه برای آنچه که شما می خواهید ، دقیقا چیست.

۳- محدودیت های خود را در انتخاب ساز لحاظ کنید

هر آدمی یک سری محدودیت هایی دارد ، این محدودیت ها می توانند جسمی باشند و یا آموزشی و اقتصادی. برای هر کدام از این مسائل در ذیل مثال هایی آورده میشود:

  1. محدودیت جسمی : هر انسانی بنا بر اتفاقات زندگی ، ممکن است دارای محدودیت هایی برای زندگی باشد.این محدودیت ها یقینا در انتخاب ساز و راهی که برای یادگیری موسیقی طی میکنید هم تاثیر گذار خواهد بود.یکی از این محدودیت ها ، محدودیت جسمی است. فرض کنید ، بیماری آسم دارید ، یا در یکی از دستانتان به علت شکستگی پلاتین وجود دارد. خب در این شرایط شما نیاز به آن دارید که در انتخاب سازها ، کمی محدودیت را لحاظ کنید ، اگر شما بیماری خاصی نظیر آسم داشته باشید ، نباید به سراغ سازهای بادی بروید و اگر دستتان دارای شکستگی حادی بوده است ، باید از رفتن به سراغ سازهایی نظیر ، پرکاشن و سازهایی که ضربه ی شدیدی به دستان شما وارد می کند ، پرهیز کنید.
  2. محدودیت آموزشی : هر محل زندگی ، با توجه به شرایط موجود ، محدودیت های آموزشی نیز دارد. بعنوان مثال ، شما علاقه مند به یادگیری ساز ” ساکسیفون ” هستید ، اما در محل زندگی شما ، هیچ استادی برای این ساز وجود ندارد. این یکی دیگر از محدودیت هایی است که پیش از انتخاب ساز باید آن را در نظر بگیرید.
  3. محدودیت های اقلیمی و فرهنگی : این محدودیت ها ، بیشتر به محل زندگی ما برمیگردد. منظور از محل زندگی ، جایی است که در آن اسکان داریم. بعنوان مثال ، اگر در یک آپارتمان زندگی می کنیم ، هرگز شاید نتوانیم به سازی مثل ” درامز” روی بیاوریم.به این دلیل که سر و صدای حاصله از این ساز ، دیگران را عصبی کرده و به دنبال آن برای ما مشکلاتی ایجاد میشود. پس بسیار نکته ی مهمی است ، که اگر هر سازی انتخاب می کنیم بدانیم ، شرایط این سازدر محل زندگی ما به چه صورت خواهد بود. تنها مقوله ی تمرین کردن ، خود بحث مفصلی است. ساعات تمرین شما ، باید همراه با ساعت زندگی عادی چندین واحد مسکونی دیگر ، هماهنگ شود. یا اگر زمانی نیمه ی شب دلتان خواست ساز بزنید ، نمی توانید این کار را انجام دهید ، زیرا مشکلات بسیاری برای شما بوجود خواهد آمد.
  4. محدودیت اقتصادی : یکی دیگر از مواردی که باید به آن در خرید ساز توجه کرد.محدودیت اقتصادی است. برای خرید ، سازی مثل پیانو ، حتی در فرم مشقی آن ، باید قیمتی چند برابر خرید یک گیتار هزینه کنید.پس بسیار مهم است که علاوه بر خرید ساز ، به هزینه های آن نیز توجه داشته باشید.هر سازی علاوه بر اینکه هزینه ی خرید دارد ، هزینه ی نگهداری نیز دارد.بعنوان مثال برای کوک کردن پیانو ، شما باید هزینه ی گزافی بپردازید.در حالی که برای پاره شدن یک سیم گیتار ، نیاز نیست که هزینه ی آنچنانی بپردازید.بهرحال خرید ساز و یادگیری موسیقی نیز مانند هر فعالیتی دیگر در زندگی ، نیاز به آن دارد که به بودجه ی اقتصادی خود توجه کنیم.
  5. محدودیت فیزیکی در انتخاب ساز: علاوه بر محدودیت جسمی که در بالا ذکر کردیم ، یک نوع محدودیت دیگر به نام محدودیت فیزیکی در انتخاب ساز نیز داریم. بعنوان مثال فرض کنید که می خواهید سازی مثل فلوت را یاد بگیرید ، ولی لب های کلفتی دارید. همانطور که می دانید این ساز برای افرادی مناسب تر است که لب های نازکی دارند.یا میخواهید ویولن یاد بگیرید و انگشت های کلفتی دارید ، طبعا در انتخاب ساز ویولن ، نیاز است که کمی بیشتر مشورت کنید.

نکته ای که لازم است گفته شود ، اینست که هیچ کدام از مواردی که در بالا ذکر شد ، محدودیت در زندگی شما نیست ، پس نباید خود را سرزنش کنید ، به این فکر باشید که شرایط ، طبعا موانعی را سر راه شما قرار میدهد و شما که عاشق موسیقی هستید باید راهی پیدا کنید تا این موانع را پشت سر گذاشته و وارد دنیایی که دوست دارید در آن فعالیت کنید شوید . پس به موارد بالا به شکل محدودیت نگاه نکنید ، بلکه حقیقت را با توجه به شرایطتتان بسنجید.

۴- گزینه ها را از خود نگیرید

اگر قرار است با خرید ساز به یک گروه یا یک ارکستر کوچک در مدرسه یا در هنرستان و دانشکده ی تان بپیوندید و با یک بررسی در می یابید که در آن ساز چندین نفر دیگر حضور دارند ، گزینه ها را از خود نگیرید ، اگر میخواهید گیتار بزنید و در آنجا چندین گیتاریست وجود دارد ، از مدل های دیگر گیتار بهره بگیرید و بعد دوباره می توانید به گیتار برگردید. مهم این است که شما وارد دنیای موسیقی خودتان شوید  و گزینه ها را از خود نگیرید.

یکی دیگر از مواردی که بسیار باید در حوزه موسیقی بدان توجه داشت ، استفاده از تمام مهارت ها است.اگر شما در چندین ساز مهارت داشته باشید ، فرصت بهتری برای جذب در یک گروه یا پیشرفت در همان گروه دارید.هر چند در مرحله ی انتخاب ساز این قدرت از شما گرفته می شود اما از همین ابتدا به این فکر باشید که اگر گیتار میخرید ، برای یادگیری گیتار بیس ، نیاز نیست گیتارتان را رها کنید.می توانید با استفاده از همان گیتار به گزینه های دیگر نیز سر بزنید و از آنان نیز استفاده کنید.

۵-  اندازه و جنس ساز را جدی بگیرید

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در انتخاب ساز لحاظ کنید ، انتخاب سایز مناسب ساز است. هر سازی با توجه به یک معیار جهانی به چند سایز و اندازه تقسیم می شود. عمدتا این شماره ها در همه ی سازها به یک منوال تقسیم شده و هر فردی برای هر سازی این حق انتخاب را دارد که مناسب قد و سن خود ساز سبک تر و کوچک تری بردارد. این یک انتخاب مهم است. دیگر مسئله ای که در این حوزه مطرح است، جنس ساز است.

شما می دانید که هر سازی با توجه به بافت و آلیاژی که در آن بکار گرفته شده است ، ساختار خاصی دارد. اگر شما ، هنوز در نوجوانی هستید و دندان هایتان هنوز فرم اصلی خودشان را نگرفته اند، نمی توانید از سازهای برنجی استفاده کنید یا اگر دستانتان زیاد عرق می کند و نمی توانید ساز را روی دستانتان نگه دارید ، باید گزینه های مناسب تری را برای انتخاب ساز ، انتخاب کنید.

نکته : موردی که در بالا ذکر شد ، اصلا بعنوان یک محدودیت از آن یاد نمی شود ، چرا که انتخاب صحیح اندازه و جنس ساز ، به دست خود نوارنده است. بعنوان مثال برای همان سازهای برنجی اگر در سنین نوجوانی یا جوانی قرار داشته باشید ، سازهای بادی چوبی یا پلاستکی یا با آلیاژی دیگر وجود دارد که به دندان  ها و بهداشت دهان نوجوانان نیز آسیب نرساندو از سوی دیگر ، صدادهی خوبی نیز داشته باشد یا هم اکنون شرکت های بزرگ سازنده ی ساز های موسیقی برای افرادی که دستهایشان بسیار عرق می کند ، آلیاژی از سازها را تهیه دیده اند که بدون هیچ مشکلی ساز در دست بگیرند و ساز بزنند . این امر تنها به یک انتخاب درست بستگی دارد.

سخن آخر

هیچ گاه نمی توان ، انتخاب کاملی کرد مگر با تفکر و تجربه. پس با روش هایی که در بالا در اخیتارتان قرار دادیم ، بنشینید و کمی فکر کنید و بروید سراغ خریدن ساز .این تنها راهیست که می توانیم پس از این بحث به شما پیشنهاد کنیم اما برای اینکه این مطلب را پایان دهیم به دو نکته ی اساسی اشاره می کنیم که می تواند بسیار شما را کمک کند:

۱- آنچه را که دلتان می خواهد ، انجام دهید

موسیقی ، هنر دل است. باید با دلتان یک ساز را انتخاب کنید ، هر چقدر هم که در فروشگاه ها بگردید و در میان ساز فروشی ها دنبال سازهای مختلف بدوید. نهایتا ، ته دلتان به یک ساز بیش از هرچیزی علاقه دارید و برای آن حاضرید هر چه دارید را صرف کنید. یادتان باشد ، همه ی نکاتی که در بالا گفتیم ، یقینا در خرید ساز موثرند اما نهایت این شمایید که همه چیز را تعیین می کنید. اگر نگران محدودیت ها هستید ، باید بگویم تلاش همه ی محدودیت ها را از سر راه شما بر میدارد.

بسیاری نوارنده ی فلوت ، وجود دارند که لب های نازکی ندارند و بسیاری نوازنده ی ویولن داریم که انگشت های کلفتی دارند. پس انچه مهم است تلاش شماست ، بسیاری از موسیقیدانان را می شناسیم که از همه ی خرج هایشان برای خرید ساز زده اند و موانع را پشت سر گذاشته اند و بسیاری دیگر را می دانیم که در انباری ها و اتاقک های زیر پله ای ، به تمرین ساز مشغول شدند و باز موانع را در هم شکستند. پس آنچه مهم است ، خواسته ی شماست ، اما باید منطقی به این خواسته ها نگاه کنید.باید بسنجید آیا واقعا توان شما و انرژی شما برای حل موانع به اندازه ی خواسته هایتان است یا خیر؟ اگر تصمیم گرفتید و این توان را در خود می بینید ، تردید نکنید.آغاز کنید ، شما از همین الان موفق شده اید.

۲- یکی را انتخاب کنید

اگر قرار باشد ، هر شب تا صبح و هر صبح تا شب ، در فروشگاه های موسیقی و سایت های اینترنتی به دنبال راهی برای خرید یک ساز باشید ، شاید به جرئت باید بگویم ، کاری بیهوده است.شما بالاخره باید تصمیم بگیرید و یک ساز را انتخاب کنید. این که همه گزینه ها را تحلیل کنید ، بسیار خوب است اما یادتان نرود که کار اصلی شما ، یادگرفتن ساز است نه خریدن ساز.این روش هایی که در بالا ذکر کردیم ، یقینا شما را به یک انتخاب مطمئن می رساند.

اما اگر تمام این روش ها را امتحان کردید و بعد از مدتی متوجه شدید با دنیای سازتان ، راحت نیستید ، می توانم بگویم در اینجا تجربه به داد شما میرسد و شما می توانید مسیر هنریتان را تغییر دهید ، پس وسواس بر سر خرید یک ساز ، آنچنان که باید و شاید هم پسندیده نیست. خرید ساز ،ورود شما را به دنیای موسیقی رقم میزند ، دنیای موسیقی ، شما را به سمت آرزوهایتان می کشاند. به هنر اعتماد کنید.

اگر مدام به خرید ساز فکر می کنید و نمی توانید تصمیم بگیرید ، چشمانتان را ببندید و یک دور دیگر همه ی گزینه هایی که در این مقاله خواندید را در ذهنتان مرور کنید ، چشمانتان را باز کنید و انتخاب ذهنیتان را روی کاغذ پیاده کنید ، حال به همه معیارها توجه کنید، اینجاست که لیستی که در اول این پست برایتان فراهم کردیم به دادتان خواهد رسید ف می توانید با استفاده از آن لیست سازی که میخواهید بخرید را ، انتخاب کنید. امیدواریم که ساز دلخواهتان ، مسیر دلخواهتان را برایتان فراهم کنید. این اولین گام برای ورود به دنیای موسیقی است ، تا رسیدن به قله راه بسیاری در پیش دارید.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مخصوص حرفه ای ها

- برخی از پست های سایت ویژه هستند؛ برای مشاهده این نوع پست ها نیاز به رفتن به صفحات جداگانه از سایت را دارید.
-این پست ها مخصوص نوازندگان حرفه ای و اساتید محترم بوده و شما نوازندگان محترم نیازی به تمرین و مشاهده این پست ها را ندارید.

مطالب ویژه